2013/11/15

Uzależnienia


Dzisiaj w końcu weekend i piątkowy wieczór :)) Nie da się opisać tego uczucia :D Z resztą i tak każdy wie jak to jest w piątek wracać do domu ze szkoły, zwłaszcza jak są tylko dwie lekcje. Tak normalnie miałabym cztery, ale byliśmy zwolnieni z dwóch godzin muzyki. Lubię też piątki bo w końcu mogę się wyspać. Do szkoły mam na 11:35 <3

Dziś trochę się rozpiszę o różnych uzależnieniach czyli:
 • narkotykach
 • papierosach
 • alkoholu 
Dużo młodych ludzi popada w takie uzależnienia i nie wie jak z tego "wydostać się". Nie mówię tu tylko o nastolatkach, ale również i o osobach w podeszłym wieku. Mam nadzieję że post Was zaciekawi. Nie mówię tylko do osób które to robią czy chciałyby to zrobić, ale również do tych co nigdy o tym nie myśleli by im tego odradzić.

Narkotyki
Narkotyki są substancjami zmieniającymi świadomość, wpływającymi na organizm w sposób nieodwracalny, wyrządzają w nim trwałe zmiany, wpływając na jego funkcjonowanie. Ryzyko uzależnienia wiąże się z zażywaniem jakiejkolwiek substancji psychoaktywnej, nie istnieją czynniki uodparniające przed rozwojem uzależnienia i nie ma czegoś takiego takiego jak kontrolowane branie narkotyków. Każdy narkotyk prędzej czy później uzależnia.
Narkotyki:
 • wstrzymują dopływ tlenu do mózgu przez co obumierają szare komórki
 • mogą spowodować  zapalenie żył oraz zapalenie mięśnia sercowego, co może doprowadzić do śmierci
 • wypłukują z organizmu wapń przez co niszczą uzębienie oraz powodują wysuszenie błon śluzowych
   
        
Papierosy
 Papierosy, cygara, żucie tytoniu i wszystkie inne produkty zawierające nikotynę są silnie uzależniające. Większość nastoletnich palaczek wpada w nałóg zaczynając od jednego papierosa „dla towarzystwa"   i palenia „tylko na imprezach”. Około połowa wszystkich uzależnionych rozpoczyna w wieku 13 lat.

Palenie papierosów jest uznane za jedną z najczęstszych przyczyn śmierci w naszym społeczeństwie. Można jej jednak zapobiegać.

Papierosy powodują silne uzależnienie, fizyczne i psychologiczne, przez co są niezwykle trudnym do przełamania nałogiem.
PAPIEROSY

DO
DUPY

CZY 
DOSTRZEGASZ 
INNYCH
WŚRÓD
PAPIEROSOWYCH 
SMUG? -TO MY- NIEPALĄCY JESZCZE ŻYCIA CHCĄCY
 
Papierochy to smrodziochy
które wywołują fochy
u partnerki i partnera
więc się do nich nie zabieraj.

Kto nie pali jest na fali.
Alkohol
 Alkohol jest spożywany z różnych powodów, w różnych ilościach. Często ma istotny wpływ na wielu z nas. Alkohol wywołuje też problemy społeczne. Wyzwala agresję, jest przyczyną kradzieży, pobić, napadów czy nawet morderstw, a także wypadków drogowych. Co 4 kierujący samochodem osobowym zabity w wypadku drogowym był w stanie nietrzeźwym, w co 5 wypadku uczestniczyły osoby nietrzeźwe. Wypadki samochodowe są główną przyczyną śmierci młodych ludzi między 15. a 20. rokiem życia. Młodzież należy do grupy zwiększonego ryzyka ze względu na stosunkowo małe doświadczenie w prowadzeniu samochodu.
Dlaczego młodzież nie powinna pić alkoholu?
  Alkohol wywołuje reakcję o opóźnionym działaniu. Gdy po paru godzinach ustaje uspokajający wpływ trunku, uczucie lęku powraca — ale nie do stanu wyjściowego. Osiąga wyższy poziom niż przed wypiciem! Człowiek ma wrażenie, że nigdy nie był tak niespokojny i zdenerwowany. Odczuwa potem dotkliwy głód alkoholowy, który może się utrzymywać przez 12 godzin. Gdyby sięgnął wtedy po kieliszek, napięcie ponownie by opadło, niemniej po kilku godzinach wzrosłoby jeszcze bardziej niż przedtem! Byłoby to błędne koło — po sztucznych wyżach następowałyby coraz głębsze niże.
MŁODYM WYDAJE SIĘ ŻE PO KIELISZKU ZNACZNIE ŁATWIEJ JEST ZNALEŹĆ ROZWIĄZANIE.
A PRZECIEŻ TO NIEPRAWDA.
 
 

13 komentarzy:

 1. Niestety, mam swój nałóg palenia papierosów. Ile ja razy już to rzucałam.. Nie w sposób się doliczyć. Obserwuje i będę wdzięczna za to samo.http://sabrinasblogs.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. świetny post!!! poruszasz ważne tematy ;)
  świetny blog!!! dodajemy do obserwowanych i czekamy na kolejne posty!!!
  w wolnej chwili zapraszamy do nas ;) może też zaobserwujesz ;) ?
  buziaki!

  Alicja i Magda

  OdpowiedzUsuń
 3. mnie denerwuje tylko palenie w miejscach gdzie jest to niedozwolone. ciekawy post - obserwuję i też zapraszam :) http://arienailandia.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 4. Uzależnienie to ciężka rzecz i trudna do wyleczenia!
  Zapraszam na najnowszy post!
  http://livpily.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 5. dobry post!
  '
  magneticloveme.blogspot.com | zapraszam ;*

  OdpowiedzUsuń
 6. Fajny post! Dobrze, że masz takie zdanie na te tematy. Bo coraz więcej ludzi w młodym wieku pali, pije tylko dla szpanu co według mnie jest głupie. Chcesz sam to pij i pal, a nie tylko ze względu na kolegów.
  :) Pytałaś czy obserwujemy, ja już teraz twoja kolej. :)
  http://blogodm1.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. picie i palenie dla szpanu to najgorsze co może być i szkoda że ludzie to robią :(
   już obserwuję! dzięki :)

   Usuń
 7. świetny post, obserwuje <3
  Zapraszam na mojego bloga, dopiero zaczynam ale komentarze mile widziane
  http://mylife-mydream-me.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 8. Masz świetnego bloga, którego oczywiście zaobserwowałam. Bardzo podoba mi się jego tło. A co do postu, to popieram Twoje zdanie. Poruszyłaś tutaj ważne tematy. Niestety, gdy ktoś wpadnie w uzależnienie, to potem trudno mu się z tego wyleczyć. Jeśli masz czas i chęci, to odwiedź mojego bloga i jeśli Ci się spodoba, to zaobserwuj i skomentuj kilka postów :).
  http://written-honey.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 9. Uzależnienia... No to są typowe, ale pamiętajmy o samookaleczeniu i samobójstwach ;c
  ♠ olusiek-blog.blogspot.com
  Obserwuję <3

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. w przyszłości mam zamiar napisać post o samookaleczaniach się i samobójstwach ;( niestety to przykre ale ludzie są różni i nie wszyscy potrafią sobie radzić z problemami..co gorsze dużo z nich robi to dla szpanu ;/

   Usuń
 10. mądry post ;)
  pytałaś o obserwację, ja już teraz ty :)
  fotografia-cytrus.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 11. Nominowałam Cię do Liebster blog awards. Zapraszam do mnie :) sabrinasblogs.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń

*Weryfikacja obrazkowa wyłączona.
*Za każdy komentarz dziękuję.♥