2014/06/30

DIY: lantern

Hei !
Korzystając z kapryśnej pogody za oknem postanowiłam zrobić jakieś DIY. Wpadłam na pomysł z lampionem. Początkowo myślałam, że będzie stał na dworze, ale ciągle pada, więc postanowiłam postawić go u mnie w pokoju. Mój lampion wyszedł bardzo świątecznie i przypomina mi jesienny, albo bożonarodzeniowy klimat. A co ciekawe jest to wykorzystanie zaledwie kilku przedmiotów których używamy na co dzień, a wykonanie go jest wręcz banalne.

2014/06/27

summer tag

Przepraszam, że w tygodniu post się nie pojawił. Mimo ostatniego tygodnia w szkole miałam dużo na głowie. Załatwianie wszystkich spraw, szukanie nauczycieli, dopinanie wszystko na ostatni guzik.. Ale oficjalnie mamy już wakacje ! Czas odpoczynku, relaksu, całe 2 miesiące- i tak wiem, że szybko to zleci, ale nie mieści mi się to w głowie, że całe 2 miesiące będą wolne od szkoły, od kartkówek, sprawdzianów, chociaż i tak na początek roku nauczyciele zapowiedzieli pierwsze sprawdziany, ale nie zamierzam się uczyć. Wakacje to czas odpoczynku, więc chcę odpocząć, a nie siedzieć nad książkami. Tak jak pisałam w postanowieniach, nie chcę wakacji spędzić przy komputerze, więc miej więcej mam już zaplanowany czas. Posty myślę, że będą  razy w tygodniu, czasem może 3, do końca jeszcze nie wiem.

2014/06/20

smiling

uśmiech- wyraz twarzy powstający przez napięcie mięśni po obu stronach ust
Uśmiech często wyraża emocje, uśmiech wywołany na twarzy drugiej osoby lub przez nią u nas, może dużo zmienić. Sprawić, że dzień stanie się lepszy- jeśli uśmiech jest prawdziwy, a nie udawany. Ważne jest, abyśmy my potrafili wytworzyć uśmiech, ale najlepiej żeby on był szczery, w tedy życie od razu nabiera słońca, urody. Często my, uśmiechając się możemy zmienić drugą osobę- polepszyć jej humor, dzień, chwilę.

2014/06/18

make up- summer edition

Czy Wy też znacie to uczucie kiedy na dworze jest strasznie gorąco i wszystko po Was " spływa " ? Tak dosłownie spływa. Nadchodzi lato ( wiem, że nie wiedzieliście ) więc takie upały stanął się dla nas codziennością. Ważne jest, aby używać lekkich, delikatnych i naturalnych kosmetyków bez efektu maski. W dzisiejszym poście pokażę Wam bardzo prosty i szybki oraz naturalny letni makijaż.

2014/06/13

you should have hope


 " Nadzieja matką głupich "- uważają pesymiści, ja się absolutnie nie zgadzam, może dlatego, że należę do optymistów. Życie bez nadziei nie miałoby sensu- to ona utrzymuje nas przy normalnym stanie. Kiedy nie ma nadziei człowiek panikuje, traci świadomość po co żyje, jest smętny, przygnębiony, smutny. To ona jest nadzieją na lepsze jutro, na to, że się obudzimy, że będzie dobrze. Po co żyć kiedy się nie ma nadziei? Jako przykład weźmy chociażby szkołę, odpowiedź przy tablicy. Po co się uczysz skoro wiesz, że i tak dostaniesz złą ocenę? Nie lepiej, nauczyć się z myślą, że otrzymasz lepszy stopień? Nawet gdy coś Ci się pomyli, dostaniesz 2 lub 3, nie trać nadziei, popraw ocenę, albo nauczyć się na następny raz.

2014/06/11

holiday plans

W końcu jest taki dzień jeden z nielicznych w środku tygodnia, w którym mogę napisać posta. Bardzo się cieszę, że w końcu mi się udało, ale to może dlatego, że w szkole mamy większy luz, a ja czuję jakby były wakacje. Została mi tylko nauka geografii, bo jest nadzieja na piątkę, no i nauka do egzaminów z angielskiego. Tak jak mówiłam dzisiaj chciałabym podzielić się z Wami moimi planami na nadchodzące wakacje. Nie są one jakieś nadzwyczajne, związane z ciągłymi podróżami, tylko takie zwykłe, choć mam nadzieję, że te wakacje będą lepsze od tych w poprzednich latach :)

2014/06/07

wycieczka szkolna

Heii !
Jak już pewnie wiecie byłam w tym tygodniu na wycieczce szkolnej i obiecałam, że napiszę dla Was o niej. Niestety wczoraj wróciłam późno i byłam za bardzo zmęczona żeby cokolwiek napisać. Powiem, że jestem z niej bardzo zadowolona, ponieważ spędziłam ją z moimi przyjaciółmi. Trochę się jej obawiałam z początku, ale było na prawdę bardzo fajnie. Jak tam byłam, czas się zatrzymywał, nie myślałam o problemach, szkole, domu, internecie..nie myślałam co robiłam, co będę robić, tylko o tym co się dzieje w danej chwili.