2014/07/30

COOK: panna cotta

 Hej ! Dzisiaj chciałabym podzielić się z Wami z przepisem na klasyczną pannę cottę. Ta jest w wersji śmietankowej, a nie waniliowej, ale i tak wyszła bardzo dobra. Z racji, że nie miałam jej czym udekorować wsadziłam jakieś różowe gałązki specjalnie do zdjęć. Myślę, że przepis Wam się spodoba i zrobicie sobie taki włoski deser. Być może wkrótce na blogu zagoszczą inne przepisy na nieco trudniejszą pannę cottę.

2014/07/27

kłamstwo

Hej !
Być może zauważyliście, ze na blogu nastąpiły drobne zmiany- zmienił się design (niewiele, lecz nagłówek jest inny), kilka postów zniknęło. Najpierw chciałam usunąć wszystkie i zacząć zupełnie od początku, ale coś mnie tchnęło i przejrzałam całego bloga. Wiele postów było moim zdaniem udanych, więc szkoda było mi je usuwać, dlatego zostały prawie wszystkie.

2014/07/22

skarby z dzieciństwa

Wczoraj zaczął się oficjalnie remont mojego pokoju. Oczywiście trzeba było wynieść wszystkie meble. Po odsunięciu regału zobaczyłam "tumany"- tak dosłownie tumany kurzu. I w cale się nie dziwcie bo pewnie większość z Was ma też taki brud za swoim regałem/ bądź szafą gdy nie było tam sprzątane z 10 lat jak nie więcej haha. Ale wśród tego całego "syfu" znalazłam bardzo wiele ciekawych rzeczy- głównie zabawek.

2014/07/18

haul

Cześć !
Dzisiaj przychodzę do Was z haulem. Będą to rzeczy, które kupiłam przez ostatnie 2- 3 tygodnie. Będą to ubrania, kosmetyki i takie jakby dekoracje do pokoju oraz rzeczy które sama nie wiem do jakiej kategorii przydzielić :) Bodajże pierwszy raz robię taki haul, więc za wszelkie błędy serdecznie przepraszam.
Przepraszam jeszcze, że posta nie było prawie tydzień, ale mam nadzieję, że w następnym tygodniu pojawią się normalnie dwa posty.

2014/07/13

sunny sunday

Hej ! Dzisiaj bardzo chciałam napisać post lifestyle, ponieważ wydaje mi się, że brakuje takich na blogu. Jak ja się cieszę, że w końcu jest słonecznie, ciepło, a w najbliżzych dniach będzie upalnie. Może to dziwne, ale ja kocham upały, mogłabym się przeprowadzić na jakiś gorący zakątek świata i tam zamieszkać. Bodajże 2 dni jest trochę chłodniej, a ja tak starsznie się stęskniłam za słońcem i ciepłem !

2014/07/08

COOK: bananowy deser crunchy

 Hej !
Dzisiaj mam dla Was do wykonania bardzo prosty i pyszny bananowy deser crunchy. Jego wykonanie jest banalne i nie zajmuje dużo czasu, a efekt jest na prawdę zadowalający ! Idealny jako poobiedni letni deser, lub po prostu przekąska w ciągu dnia.

2014/07/03

korzystaj z życia !

 Dość często spotykam się z osobami, które rzadko kiedy wychodzą z domu, siedzą albo przed komputerem albo przed telewizorem, nic nie chcą robić w tym kierunku, aby ich życie stało się ciekawsze, twierdzą, że tak już musi być- nieprawda !- to zależy tylko i wyłącznie od Ciebie ! Niedawno pisałam post o nadziei KLIK . Ten post również odnosi się trochę do tego. Są wakacje, czas w którym należy nam się odpoczynek po roku szkolnym- całe 2 miesiące. Według mnie jest to czas aktywnego wypoczynku, wspomnień, zabaw, wrażeń, przygód, postanowień, nowych przyjaźni...