2015/06/30

Dziecko

Często spotykam się z sytuacjami, kiedy ktoś młodszy jest wyśmiewany przez kogoś starszego z różnych powodów. Można to dostrzec chociażby na portalach społecznościowych, ale również i na co dzień. Najczęstsze dostrzeżone przeze mnie sytuacje dotyczyły tego, gdy młodsza osoba udostępniała na swoim profilu na facebook'u "życiowe" obrazki i cytaty, używała ich w komentarzach lub sama je wymyślała. Oczywiście zaraz lecą fale hejtów, ze strony starszych ludzi- to a pro po internetów. A pro po codzienności, często słyszymy słowa tego typu: "a co ty możesz wiedzieć o życiu", "dziecko, jakie ty możesz mieć problemy". Słyszymy je od rodziców, dziadków, ciotek, sąsiadów itp.

2015/06/24

Zostały 2 dni...

Od kilku godzin czuję już kompletną ulgę. Znacie to uczucie kiedy kończy się Wam najbardziej stresujący okres w życiu i możecie w końcu usiąść, odpocząć i nie myśleć o jutrzejszym sprawdzianie czy kartkówce?

2015/06/19

CIY: Healthy&Yummy Summer Snacks Ideas! ♡

Nie wiem jak Wy, ale ja od niedawna żyję tylko wakacjami. Cały czas wydaje mi się, że już są. W każdym razie nie mogę się doczekać tych 2 miesięcy wolnego. Pogoda za oknem zachęca to wyjścia na świeże powietrze. Dzięki temu czuję się od razu lepiej i mam więcej motywacji. Mam zamiar wrócić do ćwiczeń oraz do zdrowego odżywiania się. To drugie postanowienie realizuję i zaczęło się od odstawienia słodyczy. Zamiennikiem są oczywiście owoce. W dzisiejszym poście chcę Wam właśnie pokazać kilka moich pomysłów na zdrowe przekąski.

2015/06/13

Nie usiłuj zmienić człowieka- pozwól mu zostać sobą.

Ostatnio zastanawia mnie ile czasu ludzie tracą oceniając inne osoby. Minuty, godziny, a może tygodnie? Każdy z nas wyrabia własną opinię na temat człowieka i nie ma w tym nic złego. To dobrze, że mamy swoje zdanie. Oceniamy ludzi z różnych stron. Pierwszą rolę zazwyczaj odgrywa wygląda zewnętrzny. Uroda, ubiór, postawa. Potem wygląd wewnętrzny czyli osobowość, poglądy.