2016/11/26

JAK NIE DAĆ SIĘ JESIENI?

6:40. We wciąż trwającym śnie wyłączam mój budzik i zastanawiam się dlaczego muszę wstać w środku nocy. Po paru minutach uświadamiam sobie, że to siódma a nie trzecia rano. Szkoda, że ciemność za oknem na to nie wskazuje. Jeszcze na wpół śpiąca dopijam kawę obserwując spadające na szybę kropelki deszczu. Idę do szkoły-ciemno, wracam-ciemno. Wiecznie przemoczone buty, rozmazany makijaż i ból głowy. Brak motywacji, przygnębienie, tysiąc błahych problemów, które rodzą się w głowie każdego wieczoru. Tęsknota za długimi, gorącymi dniami. Chęć zaśnięcia i obudzenia się w marcu, z przerwą na Święta i ferie.

2016/11/19

PUDDING CHIA Z MASŁEM ORZECHOWYM

Mimo, że weganką nie jestem, lubię czasem poeksperymentować z tą kuchnią, co już pisałam wielokrotnie. Puddingi z kaszy jaglanej, quinoa czy nasion chia to to, co idealnie sprawdza mi się na śniadanie. Dwie łyżki chia zmieszane z mlekiem dają mi uczucie sytości na wiele godzin. O ich innych właściwościach pisałam tutaj także nie będę się powtarzać. 

2016/11/09

3 LATA

9 listopada. Ta data utknęła mi w pamięci, podobnie jak data Świąt czy moich urodzin. To właśnie dzisiaj mijają 3 lata istnienia tego bloga. Niby niewiele, ale jak sobie myślę ile przez ten czas się wydarzyło jestem w szoku. Tyle się działo, a ten blog nadal był i jest aż do teraz.